מבנה מיידי לשיניים

מבנה מיידי זהו מבנה המיוצר בצורה תעשייתית המוכנס לתעלת השורש. מבנה מיידי יכול להיות מוברג תעלה או מוכנס בצורה פסיבית. בטיפול בשיניים רב שורשיות (שיש בהן יותר מתעלה אחת ולעיתים אף ארבע תעלות), מיקום המבנים המיידים יתבצע בתעלה הגדולה ביותר. להלן 6 שלבי התקנת מבנים מיידים בשיניים:

  1. התקנת סכר גומי
  2. הוצאת סתימה זמנית
  3. פינוי גוטה פרקה מהתעלה
  4. בדיקת התאמת המבנה המיידי לתעלה
  5. הדבקת המבנה
  6. סתימת החלל

מידע הכרחי

חשוב שתדעו כי התקנת מבנה כחלק משיקום השן תבוצע רק במידת הצורך ולא תמיד כפי שאולי נהוג בטעות לחשוב! המבנה בחלק מהמקרים עשוי להחליש את שורשי השן ולכן מומלץ להתייעץ לפחות עם מספר רופאי שיניים שיוכלו לקבוע בוודאות את נחיצות המבנה. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו.

 


סוגי מבנים מיידים

  1. מבנה מיידי מוברג (דנטטוס) - צורתו קונית (קונוס) והוא מוברג לתוך התעלה. הסכנה העקרית בסוג מבנה דנטטוס היא פיצול שורשים.
  2. מבנה מיידי פרפוסט - זהו מבנה בצורת בורג מקבילי, מופיע במספר גדלים, הבורג מוכנס לתעלה בצורה פסיבית כאשר הוא מצופה בדבק. מבנה פרפוסט הוא פחות רטנטיבי (שומר על התוצאה) מהמבנה המוברג (דנטטוס).
  3. מבנה מיידי בשם פלקסיפוט (flexipost) - זהו מבנה מיידי בעל חריץ לכל אורך המבנה. תפקיד החריץ במבנה הוא לספוג את הלחצים בזמן ההברגה ועל ידי כך הכוח לא עובר לרקמה הדנטלית מה שמונע את פיצול שורשי השן.