השתלות שיניים בשיטת ״אימפלנט לוק״

שיטה חדשה יחסית ששמה “אימפלנט-לוק” עושה שימוש בתומכון - סוג של מזלג העשוי מטיטניום ומאפשרת ייצוב שתלים במצבים בהם קיים מחסור בעצם בלסת. כאשר מתעוררת בעיה המצריכה השתלות שיניים בשילוב עם חוסר עצם הרי שביצוע הפעולה הופך לבעייתי והפתרון שבדרך כלל מוצע במצבים הוא שימוש בתותבות שיניים או לחילופין השתלת עצם והתקנת שתלים דנטליים. ישנם מצבים בהם מחסור בעצם לא יאפשר קיבוע שתלים בשיטות המסורתיות ויתכן ויתעורר הצורך לבצע ניתוח להרמת הסינוס או לחילופין לשקול גישות טיפול אחרות כגון אול און 4, אובדן העצם נגרם כתוצאה ממספר גורמים בהם: מחלות חניכיים שונות ודלקות, עקירות טראומטיות, ספיגת עצם, חוסר מולד בעצם ואובדן שיניים.

המלצת המערכת

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים. בשלושת העשורים האחרונים, חל שיפור משמעותי בטכניקת ההשתלה והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים. מגוון השיטות להחזרת המנשך התקין זמינות היום יותר מתמיד הן מבחינת הניסיון שנצבר והן מהבחינה הכספית. חשוב רק לבחור היטב במרפאת השיניים המתאימה.

 


תותבות שיניים זה לא הפתרון!

רובנו וודאי שמענו מאחרים על התחושה המוזרה בשימוש בשיניים תותבות, זה לוחץ על הלסת, זה מרגיש כמו גוף זר, קשה ללעוס באמצעותן, שאריות המזון חודרות אל מתחת לתותבות וגורמות לתחושה לא נעימה וכדומה. ובכן, שימוש בתותבות שיניים הוא אכן פתרון של פשרה, בין אם זה עקב בעיות כספיות של מטופלים, המתקשים לעמוד בתוכנית טיפול יקרה מאוד ובין אם מחוסר בררה כפי שיכול לקרות במצבים בהם קיים מחסור בעצם ואשר אינו מאפשר השתלת שיניים ללא הפתרון החדשני “אימפלנט-לוק” (מראה השתל).

 


שימוש בתומכון / סטנט לייצוב השתל

ראשית יש לבצע בדיקת הדמייה (צילום C.T) לאחריה יבדוק הרופא האם אתם מתאימים להשתלות שיניים ע”י שימוש בטכנולוגיה החדשה. ההשתלות בהליך זה מבוצעות תחת הרדמה מקומית. במקום שיש חוסר בעצם, משתיל הרופא מספר שתלים דנטליים שאותם, (וזה החידוש) הוא מייצב ומקבע באמצעות תומכון. התומכון דומה במראהו למזלג כאשר כל אחת “מאצבעותיו” מקבעת את השתל הדנטלי משני צדדיו, התומכון עשוי מטיטניום וזאת בדומה לשתל הדנטלי והוא למעשה תומך בשתלים תמיכה צדדית ולכן תוצאות ההשתלה אופטימליות.

ישנן כמובן וכמו בכל הליך גם חסרונות כאשר הבולטת שבהן באה לידי ביטוי במצבים בהם נדרש השימוש בשתלים דנטליים קצרים, עובדה המחייבת כותרת שן ארוכה הפוגעת באסתטיקת הפה. כמו בכל הליך רפואי חדש יש עקומת למידה ונכון לכרגע, אין מספיק ניסיון עם השיטה בישראל מה שמחייב משנה זהירות למרות שאין מדובר בדיני נפשות. השיטה מאושרת על ידי משרד הבריאות הישראלי, איגוד הבריאות האירופאי וגם ע”י וועדות הלסינקי.